Providing you the best range of winder rewinder machine for inkjet printer with effective & timely delivery.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Web Width | 600 mm |
| Production Capacity(Meter/Min) | 300 MPM |
| Machine Speed | 30 MPM |
| Material Type | Plastic Film, Laminates |
| Material | Stainless Steel |
| Core ID | 76 mm |
| Unwind Dia | 800 mm |
| Rewind Dia | 300 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Print height | EAN-Ⅰ 12.7mm; EAN-Ⅱ 2x12.7mm; EAN-2 25.4mm |
| Maximum Print Speed & Resolution | 20m/min 600×300DPI; 40m/min 300×300DPI; 90m/min 150×300DPI |
| Printable content | Text, time, picture, database, counter, variable barcode |
| Interface Type | USB |
| UI | 7-inch touch screen |
| Standard accessories | Touch screen, HDMI cable, power supply, nozzle, electric eye, stand, touch pen |
| Optional accessories | Warning lights, synchronizer |
ATISH KARGAL (Proprietor)
SK Printing & Packaging Solutions
46, Mulund Colony, Panchasheel Nagar
Mumbai - 400082, Maharashtra, India