Offering you a complete choice of products which include manual handheld printer.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Printer Type | Handheld TIJ |
| Printing Quality | 300 dpi |
| Print Color | Monochrome |
| Print Height | 12.7 mm |
| Color Output | Black & White |
| Ink Type | solvent & water based ink |
| Printing Surface | Wood, Cable, Glass, Pipe, Carton, Plastic, Metal |
| Battery Backup | 4 to 8 hr |
| Model Type | SK01 |
| Print Method | MANUAL |
| Max Print Speed | Up to 40 m/min |
| Data Interface | USB |
| Usage | Batch Coding |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Printing Technology | Thermal |
| Model Type | M6 |
| Print Method | HANDY |
| BRAND | INKJET TECHNOLOGIES |
| POWER | 16.8V |
ATISH KARGAL (Proprietor)
SK Printing & Packaging Solutions
46, Mulund Colony, Panchasheel Nagar
Mumbai - 400082, Maharashtra, India